سه شنبه 16 مهر 1392

با آموزش آمار حادثه و خسارت را به حداقل رساندهایم

   نوشته شده توسط: حسین زندی    نوع مطلب :روزنامه ها ،گفتگو ،

گفت و گو با مدیر عامل سازمان خدمات ایمنی و آتش­نشانی:

با آموزش آمار حادثه و خسارت را به حداقل رسانده­ایم

همدان- حسین زندی- خبرنگار همشهری: بحث آموزش در خدمات ایمنی و به ویژه در زمینه آتش­نشانی از مسائلی است که همواره از آن غفلت شده و کمتر تلاشی در این زمینه صورت گرفته است. اما در چند سال گذشته در همدان این بحث به همت مدیر عامل سازمان آتش­نشانی تا اندازه زیادی جدی گرفته شده است و با کمک آموزش­های شهروندی و مطالعات پیشگیرانه موفقیت­های زیادی در این زمینه کسب شده است. در همین زمینه با رضا عسگری؛ مدیر عامل سازمان خدمات ایمنی و آتش­نشانی شهرستان همدان به گفت­و گو پرداخته ایم:

·        درباره سازمان آتشنشانی در همدان بگویید؟ چند ایستگاه دارد و چه تعداد نیرو در این سازمان فعالیت دارد؟

این سازمان وظیفه دارد در برابر حوادثی اعم از آتش­سوزی که ناشی از خطاهای انسانی است و نیز در بعد اطفاء حریق و امداد و نجات در همدان فعالیت می­کند. در بحث امداد و نجات، وقتی افراد معمولیاز امدادرسانی در حادثه­ای ناتوان باشد همکاران ما وارد عمل می­شوند. مثلا در حوادث رانندگی، سقوط در چاه، ریزش آوار، سقوط از ارتفاع و مسائلی از این دست آتشنشانان امداد رسانی می­کنند.

ما در همدان ده ایستگاه فعال و 160 نفر نیروی انسانی داریم و از حدود 40 دستگاه خودروی عملیاتی در این ایستگاه­ها بهره می­گیریم. شایان ذکر است که ما در همدان توانسته­ایم سرعت رسیدن امدادگران به محل حادثه را به چهار دقیقه و بیست ثانیه برسانیم که در مقایسه با استان­های دیگر رقم قابل توجهی است اگرچه با رقم جهانی که سه دقیقه است هنوز فاصله داریم.

·        بحث آموزش و پیشگیری از حادثه را در همدان چگونه ارزیابی می­کنید؟

آتش­سوزی­ها بیشتر به دلیل بی احتیاطی و رعایت نشدن نکات ایمنی اتفاق می­افتد، اما با آموزش به کاهش حادثه و خطرات ناشی از آن کمک خواهد کرد. مثلا در شب چهارشنبه سوری در سال1390 در همدان سه مورد حادثه جدی داشته­ایم ولی در اراک 63 مورد گزارش شده است. این مساله به دلیل فرهنگ­سازی و آموزش است. ما آموزش­های عمومی را از مقطع مهدکودک آغاز کرده و تا بزرگسالی آموزش شهروندی یک روزه داریم که سبب کاهش آمار حوادث شده و در بعد کیفی نیز میزان خسارت بسیار کمتر شده است.

در ساختمان­های نوساز، تا سازمان آتش­نشانی تاییدیه ندهد، از طرف شهرداری گواهی پایان کار ساختمان صادر نمی­شود. ما پیش از صدور پروانه ساخت، نسخه­ای به آنها می­دهیم که روشن می­کند چه مسائلی را لازم است رعایت کنند. بعد از پایان کار هم کارشناسان ما ایمنی ساختمان را کنترل می­کنند.

در بسیاری از موارد آموزش­ها و آگاهی مردم سبب شده پیش از رسیدن ماموران سازمان، مردم اقدامات اولیه را انجام دهند و همین سبب کاهش درصد خسارت جانی و مالی شده است. پیش­بینی خطر، مطالعات ایمنی پیشگیرانه و آموزش سبب پایین آمدن آمار حوادث می­شود.

·        یکی از مکان­های پرخطر در همدان، بازار است. در این مورد چه باید کرد؟

مادر این زمینه بارها هشدارهای لازم را به بازاریان و مسئولان داده بودیم. در سال 1388 طرح مطالعات ایمنی بازار را با حضور چندین مشاور، آغاز کردیم. نتیجه این مطالعات را در جلسات ستاد حوادث استان مطرح کردیم و به بازاریان هم اعلام کردیم که برپایه مطالعات انجام شده در بازار همدان هیچ نقطه ایمنی نداریم، تمام مناطق یا در حالت هشدار است یا در حالت خطر و هرلحظه امکان بروز حادثه وجود دارد.

برای رسیدن به نقطه ایمن در بازار، نیازمند اقدام جمعی دستگاه­های اجرایی و بیش از آن کسبه بازار هستیم. بحث پیشگیری باید در این زمینه بسیار جدی­تر پیگیری شود و کسبه باید مسائل ایمنی را کاملا رعایت کنند تا کتر شاهد چنین حوادثی باشیم.

ما در مجمع صنفی پیشنهاد اجرایی کردن آموزش به بازاریان را مطرح کردیم. کارشناسان ما می­توانند برای تک تک اتحادیه­ها به صورت جداگانه کارگاه­های آموزشی داشته باشند.

·        این آموزش­ها چگونه باید صورت می­گیرد؟

کمبود و نبود آگاهی مردم را باید با آموزش­های درست رفع کرد. ما با آموزش­های ابتدایی به شهروندان یادآوری می­کنیم که به سوی اقدامات پیشگیرانه گام بردارند. آموزش­هایی مانند چگونگی استفاده از کپسول، بسیاری از مردم و بازاریان کپسول دارند ولی نحوه استفاده صحیح از آن را نمی­دانند. آنها هنوز نمی­دانند که آن کپسول هر سال باید شارژ شود. در بحث بازار باید نوع کپسول با نوع اجناس مغازه همخوانی داشته باشد. مثلا در فرش­فروشی باید از کپسول آب و گاز استفاده شود و نه از کپسول پودر و گاز.

علاوه بر آموزش­های ما، دستگاه­های اجرایی که اهرم­های قانونی در اختیار دارند باید در اجرایی شدن این آموزش­ها با ما کمک کنند. مثلا اگر مغازه­ای ایمن نبود جواز کسب آن نباید تایید شود. بخش­هایی از بازار که ارزش تاریخی ندارند باید بازسازی و بهسازی شود و بخش تاریخی بازار نیاز به مرمت اصولی و ایمن دارد که سازمان میراث فرهنگی باید در این راه به کمک میراث تاریخی شهر بیاید.

·        پس از بازار، اماکن پر خطر دیگر کجاست؟

جایگاه­های سوخت نیز در صورت آتش­سوزی بسیار پرخطر و آسیب رسان هستند. در موارد دیگر آتش­سوزی­ها پراکنده و بیشتر سطحی هستند و چندان پرخطر نیستند.

·        حضور افراد آموزش ندیده در صحنه حادثه، در بیشتر موارد مانع امدادرسانی درست می­شود. در این باره چه باید کرد؟ 

مردم در اینگونه حوادث به­خاطر حس انسان­دوستی می­خواهند کمک کنند، اما به سبب نبود آگاهی کافی در برخی موارد باعث بروز خسارت بیشتری می­شوند.چون ممکن است هم برای خودشان اتفاقی پیش بیاید و هم ناخواسته سرعت عملیات امداد و نجات را کند کنند. به همین خاطر ما همواره از مردم خواسته­ایم که وقتی نیروهای امداد در محل حادثه حضور دارند، حریم را رعایت کنند تا این نیروها به وظایف خود بهتر عمل کنند.

 

 


برچسب ها: آتش نشانی ، همدان ، ایمنی ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic