شنبه 8 شهریور 1393

طنین صدای تار «حسین علیزاده» در شهر همدان

   نوشته شده توسط: حسین زندی    

طنین صدای تار «حسین علیزاده» در شهر همدان

برنامه ما این بود که به مناسبت جشنواره تابستانی همدان از شوالیه موسیقی ایران، استاد ناظری دعوت کنیم و بعد از آن از علیزاده؛ استاد موسیقی ایران. مسئولان ارشاد با توجه به اینكه چند برنامه داشتند و سرشان خیلی شلوغ بود اما به خاطر استاد سنگ تمام گذاشتند. ما برای گرفتن مجوز هیچ مشكلی نداشتیم.
به گزارش همدان پرس؛ ششم و هفتم شهریورماه، همدانی‌ها میزبان استاد حسین علیزاده خواهند بود، این كنسرت ساعت 20 و 30 دقیقه در سالن مجتمع فرهنگی هنری ابن سینا در بلوار مفتح اجرا خواهد شد. همچنین استاد علیزاده در حاشیه کنسرت، مستر کلاس و کارگاه تخصصی برای نوازندگان تار و سه تار خواهد داشت. این کنسرت در حالی اجرا می‌شود که در روزهای اخیر کنسرت شهرام ناظری و گروه موسیقی بانوان شباهنگ به‌ خاطر بخشنامه جدید! لغو شد.

امیر برجیان کنسرت‌گذار و مدیر کانون تبلیغاتی اهورا در همدان برنامه‌ریزی و مدیریت کنسرت علیزاده را بر عهده دارد و در گفت‌وگویی از چگونگی برگزاری کنسرت می‌گوید.

با توجه به لغو کنسرت آقای ناظری، اخذ مجوز این برنامه به چه صورتی بود؟
برنامه ما این بود که به مناسبت جشنواره تابستانی همدان از شوالیه موسیقی ایران، استاد ناظری دعوت کنیم و بعد از آن از علیزاده؛ استاد موسیقی ایران. مسئولان ارشاد با توجه به اینكه چند برنامه داشتند و سرشان خیلی شلوغ بود اما به خاطر استاد سنگ تمام گذاشتند. ما برای گرفتن مجوز هیچ مشكلی نداشتیم.

بعد از این كنسرت هم برنامه دیگری دارید؟
بعد از اجرای کنسرت استاد علیزاده قرار است آقای نوربخش همراه گروه قمر، در همدان به اجرای برنامه بپردازند تا به برگزاری بهتر جشنواره تابستانی به مسئولان میراث فرهنگی و اداره فرهنگ و ارشاد استان کمکی کرده باشیم.

زمان این كنسرت مشخص است؟
27 و 28 شهریورماه زمان اجرای کنسرت آقای نوربخش است. برنامه استاد حمیدرضا نوربخش را به مناسبت جشنواره تابستانی داریم. احتمالاً اجرای این برنامه از ساعت 20 و 30 دقیقه تا 23 خواهد بود.

برنامه‌های كنسرت فعلی چطور پیش می‌روند؟
با توجه به اینکه مسئولان از لغو شدن کنسرت شهرام ناظری خشنود نبودند، سعی کردند این اتفاق برای کنسرت آقای علیزاده نیفتد. خوشبختانه تا الان همه کارها به خوبی پیش رفته است و با رایزنی‌هایی که با استانداری داشتیم سالن اجرای کنسرت روزهای ششم و هفتم شهریور در اختیار ما خواهد بود.

چه کسانی استاد علیزاده را در این كنسرت همراهی خواهند کرد؟
صبا علیزاده، فرزند استاد و پژمان حدادی كه گروه سه نفره هستند و بداهه­نوازی خواهند کرد.

نام گروه چیست؟
گروه به نام خود آقای علیزاده است.

در چه دستگاهی اجرا خواهد شد؟
این اجرا همان قطعاتی است که در شهرهای دیگر مانند شهرکرد، اجرا شده است. همان کارهایی که قبلاً مجوز اجرا گرفته بودند در این برنامه هم اجرا خواهند شد؛ چراکه اداره فرهنگ و ارشاد آنها را بررسی کرده و نیاز به بازبینی ندارد. ما هم در این مدت کوتاه نمی‌توانستیم برای درخواست اجرای کارهای جدید اقدام کنیم.

گروه، خواننده ندارد؟
خیر، به صورت تخصصی سعی کرده ­ایم به موضوع ساز بپردازیم.

مشکلی که در کنسرت­های موسیقی ایرانی وجود دارد حضور کودکان و بحث استفاده از تلفن همراه است. با توجه به اینکه حضور حسین علیزاده برای همدان یک فرصت استثنایی است برای جلوگیری از این معضل چه تدبیری اندیشیده­اید؟
ما در پشت بلیت­ها اشاره کرده­ایم که خواهشمندیم از آوردن کودکان زیر هفت سال خودداری فرمایید. به این ترتیب کودکانی که مدرسه و نظم را تجربه کرده و آموخته­اند به این برنامه خواهند آمد. اما درباره استفاده از موبایل زشت است ما بگوییم که حین تک‌نوازی یا بداهه‌نوازی از تلفن همراه استفاده نکنید. تنها در پشت بلیت به این موضوع اشاره کرده­ایم و امیدواریم شهروندان خوب همدان و علاقه‌مندان موسیقی فاخر کشور این مسائل ابتدایی را رعایت کنند و شاهد این مشکلات نباشیم.   

موضوع كارگاهی كه قرار است برگزار كند، چیست؟
در کنار این برنامه برای علاقه‌مندان خاص سازهای تخصصی آقای علیزاده یک کارگاه «مکتب تار» برگزار خواهیم کرد که ثبت‌نام آن بسیار محدود است. پذیرش و ثبت‌نام از طریق آموزشگاه‌های موسیقی استان انجام خواهد شد.(گفتگو: حسین زندی)
http://www.hamedanpress.ir/?p=news&i=1&g=21&e=5011&title=%D8%B7%D9%86%DB%8C%D9%86%20%D8%B5%D8%AF%D8%A7%DB%8C%20%D8%AA%D8%A7%D8%B1%20%C2%AB%D8%AD%D8%B3%DB%8C%D9%86%20%D8%B9%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87%C2%BB%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%B4%D9%87%D8%B1%20%D9%87%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%86


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic