سه شنبه 27 آبان 1393

خانه‌های تاریخی همدان فرهنگسرا می شوند

   نوشته شده توسط: حسین زندی    نوع مطلب :میراث فرهنگی ،گفتگو ،
همدان

استاندار همدان در نمایشگاه مطبوعات:

خانه‌های تاریخی همدان فرهنگسرا می شوند

خانه‌های تاریخی همدان فرهنگسرا می شوند
استاندار همدان: ادامه ساخت موزه منطقه‌ای غرب كشور به‌زودی آغاز خواهد شد .
1393/08/27
همدان ‌ـ حسین زندی ـ خبرنگار همشهری: استاندار همدان با حضور در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های ایران برضرورت سرمایه‌گذاری در حوزه‌های گردشگری و فرهنگی تأكید كرد.
محمد ناصر نیكبخت با تأكید بر این‌كه رسانه‌ها به‌عنوان ركن اصلی مردمسالاری و دموكراسی نیاز جامعه امروز ایران هستند، گفت: در عصر ارتباطات و اطلاعات باید به رسانه‌ها و مردم اعتماد كرد و ما نیز باید با هم همكاری كنیم تا مسیر را برای برای رسانه‌ها بازكنیم و در استان همدان با تعامل دوسویه بتوانیم اخبار صحیح را در اختیار مخاطبان قرار دهیم.
وی با اشاره به این‌كه همدان می‌تواند به پایلوت رویدادهای ادبی و هنری به‌ویژه در حوزه كودك و نوجوان تبدیل شود گفت: ما تلاش می‌كنیم بار دیگر جشنواره فیلم كودك و نوجوان به همدان باز گردد. من با جناب وزیر در این خصوص صحبت كرده‌ام و اداره كل استان نیز موضوع را دنبال می‌كند اما بستگی دارد به شرایطی كه وزارت ارشاد ایجاد خواهد كرد.
البته جشنواره تئاتر كودك و نوجوان را داریم اما از دیگر رویدادهای فرهنگی نیز غافل نیستیم نمایشگاه تخصص كودك و نوجوان را دنبال می‌كنیم و امیدواریم بتوانیم یك جشنواره ادبی بین‌المللی برای كودكان و نوجوانان در همدان پیریزی كنیم. رویدادهایی مانند جایزه باباطاهر را هم در استان داریم.
همدان با توجه به سابقه علمی و پایه‌های فرهنگی همدان، این استان شایستگی و ظرفیت این را دارد تا بتواند به پایلوت فرهنگی تبدیل شود.
نماینده دولت در همدان ایجاد فضاهای جدید برای فعالیت‌های فرهنگی از جمله سالن‌های استاندارد كنسرت را ضروری دانست وگفت: ما اولویت اول برای استان را توسعه گردشگری تعریف كرده‌ایم.
 یكی از ضرورت‌های توسعه گردشگری تو‌سعه فرهنگی است و فضاهای فرهنگی استان باید به گردشگران معرفی شود. اگرچه سالن‌های خوبی در همدان داریم اما 2 سالن بزرگ‌تر در حال ساخت است و برای توسعه این حوزه از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌كنیم و تلاش خواهیم كرد از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این زمینه بهره‌ببریم.
محمد‌ناصر نیكبخت در مورد مسكوت ماندن طرح تبدیل خانه‌های تاریخی همدان به فرهنگسرا گفت: این طرح مدتی مسكوت بود و با پیگیری‌هایی كه صورت گرفت دوباره به جریان افتاد و اكنون همكاران موضوع را بررسی می‌كنند تا این اتفاق در همدان بیفتد. من هم پیگیر موضوع هستم.
نیكبخت در پاسخ به این سؤال كه چرا با توجه به قولی كه سلطانی‌فر رئیس سازمان میراث فرهنگی‌، صنایع‌دستی و گردشگری و او به‌عنوان مسئول استانی برای ادامه ساخت موزه منطقه‌ای غرب كشور هنوز اقدامی صورت نگرفته است و این پروژه همچنان متوقف شده است گفت: شما تاكنون از من قولی شنیده‌اید كه عملی نشده باشد؟ این پروژه قرار است به‌صورت 50-50  ادامه پیدا كند. امیدوارم بزودی توافقی با سازمان میراث برای چگونگی ادامه كار صورت گیرد تا بتوانیم اقدام را نهایی كنیم.
http://ostani.hamshahrilinks.org/Ostan/Hamedan/Contents/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D9%8A%D8%AE%DB%8C-%D9%87%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%B3%D8%B1%D8%A7-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D9%86%D8%AF?magazineid=


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic