نمایشگاه عكس‌های یاسمین عبادی در نگارخانه زنگنه

نویسنده: حسین زندی همدان‌‌ـ خبرنگار همشهری
نمایشگاه عكس‌های یاسمین عبادی در نگارخانه زنگنه
نگارخانه زنگنه مجتمع شهید آوینی، همزمان میزبان 2 نمایشگاه است .
1393/10/22
 به نظر می‌رسد هنرمندان جوان همدان تصمیم گرفته‌اند فصل سرمای همدان را با نمایش آثارشان گرم كنند. نمایشگاه عكس‌های یاسمین عبادی عكاس جوان همدانی در این نگارخانه به نمایش درآمده است. یاسمن عبادی دست به تجربه‌های نویی زده و در این نمایشگاه نیز عكس‌هایی متفاوت را عرضه كرده است. گفت‌وگوی همشهری را با او در ادامه می‌خوانید.
  • عكاسی را از چه زمانی آغاز كردید؟
4-5 سال است عكاسی می‌كنم و به دلیل اینكه رشته دانشگاهی من هم عكاسی است به‌صورت تخصص این رشته را پیگیری می‌كنم. با این شیوه كه آثاری از آن را  در نمایشگاه دیدید یك سال است كار می‌كنم‌.
  • ایده برپایی نمایشگاه از كی شکل گرفت؟
دوست داشتم عكس‌هایی را كه در سال‌های گذشته گرفته بودم را جمع‌بندی كنم و با تركیب‌بندی‌هایی كه از دید خودم به آن رسیده‌ام به نمایش بگذارم چون دید هركس متفاوت است و اگر عكاس دیگری در موقعیت من این عكس‌ها را می‌گرفت مسلماً با كارهای من تفاوت داشت. زاویه‌های دید افراد مختلف با هم متفاوت است و آنچه با كادربندی در لنز دوربین قرار می‌گیرد جلوه دیگری دارد. سوژه‌ها را باید از زوایای مختلف نگاه كرد گاهی یك مورد از دید نزدیك بهترنشان داده می‌شود و گاهی دید گسترده و دور بهتر است.
  • از چه تكنیكی در عكاسی استفاده می‌كنید؟
یكی از تكنیك‌هایی كه در این عكس‌ها استفاده كرده‌ام HDR است. این تكنیك، تركیب 3 عكس از یك زاویه و با 3‌گونه نور دهی مختلف كه یك بار با نوردهی نرمال و یك بار بسیار تاریك و بار سوم با نوردهی بسیار روشن گرفته می‌شود. حالا اگر این عكس ویرایش شود و نوردهی را تغییر دهیم سردی و گرمی نور را به مرحله دلخواه برسانیم نتیجه عكسی با این تكنیك می‌شود.
  • به نظر می‌رسد عكس‌ها كادربندی و موضوعات متفاوتی دارند و در این مورد چه شیوه‌ای را تجربه كرده‌اید؟
درست است كارهای من منسجم نیست و بر اساس موضوع عكاسی نكرده‌ام، اما موارد دیگری از درجه اهمیت بیشتری در این كارها برخوردار است. گاهی تلاقی 2 عنصر باعث زیبایی كار می‌شود در صورتی‌كه قواعد و قانون‌های عكاسی در آن رعایت نشده است.
  • استقبال از نمایشگاه و بازخورد تماشاگران چگونه بود؟
استقبال بسیار خوب بود و موجب دلگرمی من شد. عكاس‌ها نیز نظرات متفاوتی داشتند و هر یک مسائلی را مطرح كردند از جمله چاپ، نور و كاغذ سؤال كردند. در مورد چاپ نیز باید بگویم، عكس‌ها را به این دلیل به‌صورت متالیك و براق چاپ كردم كه نور در آن بسیار مهم است نور هم یك طیف سفید و نقره‌ای رنگ دارد و كاغذ براق باعث بهتر شدن نور دهی می‌شود.
http://ostani.hamshahrilinks.org/Ostan/Iran/Hamedan/Contents/%D9%86%D9%85%D8%A7%D9%8A%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B9%D9%83%D8%B3%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%8A%D8%A7%D8%B3%D9%85%D9%8A%D9%86-%D8%B9%D8%A8%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%B2%D9%86%DA%AF%D9%86%D9%87


برچسب ها: عکاسی همدان ، نمایشگاه عکس در همدان ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic