شنبه 27 دی 1393

هر آنکه سر بتراشد قلندری داند

   نوشته شده توسط: حسین زندی    نوع مطلب :گفتگو ،روزنامه همشهری ،

هر آنکه سر بتراشد قلندری داند

یکی از دانش‌آموزان: آقای قادری 5 سال معلم ورزش ما بود و موهایمان را تراشیدیم تا روحیه‌اش قوی شود.
1393/10/27 مدتی است «محمدرضا قادری» قهرمان دوچرخه سواری همدان حال و روز خوشی ندارد. وی به بیماری سرطان ریه مبتلا شده است و دوران درمان را در یکی از بیمارستان‌های تهران می‌گذراند. قادری معلم ورزش مدرسه ابتدایی آیت‌الله معصومی در یکی از مناطق حاشیه‌ای شهر همدان است. دانش‌آموزان او مدت‌هاست انتظار بهبودی و بازگشتش را می‌کشند و چهارشنبه گذشته برای همدردی و تقویت روحیه معلم خود سرهایشان را تراشیدند.  

حرکت خودجوش
«ابراهیم زارعی» معاون امور پرورشی مدرسه آیت الله معصومی در این زمینه گفت: با آقای قادری از سال 92 همکار بودیم اما در سال جاری متاسفانه نتوانستند در مدرسه حضور داشته باشند. او معلمی متخلق به اخلاق نیکو و حسنه است که در قلب دانش‌آموزان جا دارد و چون معلم ورزش است روحیه قهرمانی دارد. با این روحیه با بچه‌ها برخورد می‌کند و در دل آنها جا کرده است. بچه‌ها با عشق و علاقه او را دوست دارند. ما دعا می‌کنیم هرچه زودتر به جمع همکاران فرهنگی خود و آغوش خانواده برگردد.
زارعی در مورد تاثیر حرکت دانش‌آموزان در جامعه گفت: این حرکت به صورت خودجوش و به پیشنهاد دانش‌آموزان به راه افتاد و دانش‌آموزان به دلیل همدردی با آموزگارشان که می‌گفتند ما هم می‌خواهیم مثل آقای قادری بشویم درخواست دادند و ما هم با همکاری مجیر خضریان که از دوستان آقای قادری است از طریق مسئولان پیگیری کردیم که موافقت شد. این حرکت می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی در جامعه داشته باشد. نه تنها در بین فرهنگیان، اگر کس دیگری دچار مشکل و یا بیمار شد دیگران حداقل کاری که می‌توانند انجام دهند این است که با او همدردی کنند و خود را جای او تصور کنند و بگویند ما همدرد شما هستیم و ما هم احساس می‌کنیم که از درد شما رنج می‌کشیم. امیدواریم این حرکت تسکینی برای دردهای محمدرضا قادری باشد.

برنامه پیشگیری از سرطان در مدرسه
معاون پرورشی این مدرسه در مورد پیشگیری از این بیماری در مدرسه‌ها گفت: تغذیه سالم یکی از راهکارهای اساسی برای ریشه‌کن کردن سرطان است. پرداختن به بهداشت تغذیه و رعایت بهداشت فردی در مدارس می‌تواند از این بیماری جلوگیری کند. ما در مدرسه علاو‌ه‌بر صحبت‌های روزانه با دانش‌آموزان از طریق کارشناس تغذیه مدرسه در مدرسه با برگزاری کلاس‌ها و دعوت از پزشکان تغذیه در زمینه پیشگیری از سرطان تلاش می‌کنیم و با برگزاری نمایشگاه این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

صحبت‌های دانش‌آموزان
«امیررضا سلحشور» یکی از دانش‌آموزانی که موهای سرش را تراشیده گفت: آقای قادری مریض شده و موهایش ریخته من هم موهایم را تراشیده‌ام تا آقای قادری زودتر خوب بشود.
«ابوالفضل صدری» یکی دیگر از دانش‌آموزان گفت: آقای قادری 5 سال معلم ورزش ما بود و به خاطر آقای قادری که مریض است موهایمان را تراشیدیم تا روحیه‌اش قوی شود و با بیماری مبارزه کند.
از بقیه دانش‌آموزانی که در صف ایستاده‌اند تا سرهایشان را بتراشند پرسیدم اگر آقای قادری اینجا بود به او چه می‌گفتید؟ هریک به زبان کودکانه حرفی زدند، «رضا ونایی» گفت: آقای قادری من شما را خیلی دوست دارم، دوست دارم باز هم با ما فوتبال بازی کنی.
«حسین بهمن‌زاده» دانش‌آموز کلاس پنجم گفت: آقای قادری شما خیلی آقای خوبی هستی من موهایم را کوتاه کردم تا به شما روحیه بدهم و دوست دارم زودتر برگردی.
«محمدحسین کرمی» نیز گفت: آقای قادری من تورا دوست دارم. تو به من ورزش یاد دادی. تو مریض شدی ما به خاطر تو کچل کردیم که زودتر برگردی. چرا به مدرسه نمی‌آیی؟
«هادی عزیزی» گفت: سلام آقای قادری شما مربی خوبی هستی. دوست دارم همیشه همراه ما باشی.
تعدادی از دانش‌آموزان سال‌های گذشته قادری این خبر را شنیده‌اند و با دانش‌آموزان مدرسه آیت الله معصومی همراه شده‌اند.
از یکی از آنها که تازه سرش را تراشیده می‌خواهم خودش را معرفی کند و بگوید از کجا آمده است که گفت: محمد شعبانلو هستم. از مدرسه راهنمایی خضریان آمده‌ام. دوره ابتدایی شاگرد آقای قادری بودم. وقتی شنیدیم که دانش‌آموزان ابتدایی موهایشان را برای همدردی با آقای قادری کوتاه می‌کنند ما هم آمدیم، کاش زودتر برگردد ما دوست داریم دوباره به ما درس بدهد و هیچوقت مریض نشود

http://ostani.hamshahrilinks.org/Ostan/Iran/Hamedan/Contents/%D9%87%D8%B1-%D8%A7%D9%86%DA%A9%D9%87-%D8%B3%D8%B1-%D8%A8%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B4%D8%AF-%D9%82%D9%84%D9%86%D8%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%AF?magazineid=


برچسب ها: همشهری همدان ، محمدرضا قادری ، دانش آموزان موهای سر خود را تراشیدند ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات