سه شنبه 30 دی 1393

روزگار تلخ و شیرین آقای آموزگار

   نوشته شده توسط: حسین زندی    نوع مطلب :روزنامه همشهری ،گفتگو ،

روزگار تلخ و شیرین آقای آموزگار

نویسنده: حسین زندی همدان- خبرنگار همشهری

روزگار تلخ و شیرین آقای آموزگار

محمدرضا قادری: در روند درمان یك بیمار تنها روحیه كافی نیست، اگر درمان اصولی و روشمند نباشد، روحیه كاذب مشكلی را حل نمی‌كند.
1393/10/30
«مجیر خضریان» گفت: تصمیم گرفتم کاری کنم تا روحیه او تغییر کند. به یاد بچه‌های دبستان و راهنمایی قلیانی افتادم. شال و کلاه کردم، به سراغ معاون پرورشی مدرسه رفتم و گفتم محمدرضا، اگر بین بچه‌ها بیاید خیلی انرژی می‌گیرد. آقای زارعی گفتند بچه‌ها ظاهراً تصمیماتی دارند. گفتم من با تمام توان مقدمات این کار را فراهم می‌کنم. با یکی از خبرنگاران مشورت کردم و او هم قول داد دوربین صدا و سیما را به مدرسه بیاورد. از دوستان محمدرضا کمک خواستم تا به مدرسه بیایند. تعداد بچه‌ها خیلی زیاد بود و بسیاری از خانواده‎ها نیز آمدند. شور عجیبی مدرسه را در بر گرفته بود. مدیر و معاون مدرسه دنبال تدارک پذیرایی مراسم و دانش‌آموزان همه آماده بودند. دانش‌آموزان سال‌های گذشته از مدرسه‌های دیگر آمدند. معاون پرورشی مدرسه اعلام کرد که به عنوان نفر اول موهای سرش را می‌تراشد.
مدیر برنامه قادری گفت: مقدمات آماده شد و خبرگزاری‌ها هم آمده بودند، البته باید از اتفاقاتی که بعد از این همه تلاش، خبر از لغو‌شدن مراسم می‌داد، گذشت و فشارهایی را که به گروه دوستان محمدرضا، خانواده بیمار و مسئولان مدرسه وارد آمد، نادیده گرفت، اما با پیگیری مسئولان رده بالای استانداری، معاون سیاسی امنیتی استاندار «محمدابراهیم الهی‌تبار» ‌و مشاور جوانان استاندار «مهدی‌مسلم‌خانی» مشکل حل شد.
صحبت‌های معلم
حرکت دانش‌آموزان مدرسه آیت‌الله معصومی همدان روحیه بسیار خوبی به معلم خود بخشید. محمدرضا قادری در این‌باره گفت: دینی بزرگ بر گردن من گذاشتند و هر کاری از دستم برآید، انجام خواهم داد، به‌ویژه برای ورزش و بازی این بچه‌ها که بسیار مستعد هستند.
قادری گفت: من سعی می‌کنم بگویم کسانی که مبتلا به بیماری سرطان هستند، برای این بیماری انتخاب شده‌اند و دوست دارم پس از بهبودی یک کمپین و یک پایگاه اطلاع‌رسانی ایجاد کنم تا بیماران را راهنمایی کند. این دوستان احتیاج به راهنمایی دارند و واقعاً نمی‌دانند به کدام پزشک باید مراجعه کنند و کدام پزشک در تشخیص دچار اشتباه نمی‌شود یا در طول مدت درمان چه چیزی باید بخورند و چه چیزی نباید بخورند.
به طور مثال داروخانه‌ها می‌گویند داروی هندی تفاوتی با داروی فرانسوی ندارد اما کسی که داروها را تحت نظر پزشک مصرف کرده است، می‌داند که چه تفاوت‌هایی دارند. در روند درمان بیمار تنها روحیه کافی نیست اگر درمان اصولی و روشمند نباشد، روحیه کاذب مشکلی را حل نمی‌کند.
این قهرمان دوچرخه‌سواری ادامه داد: خیلی دوست دارم تجربه‌های و خاطرات بیماران سرطانی را در یک پایگاه اطلاع‌رسانی گردآوری و منتشر کنم تا بیماران با مراجعه به آن به جمع‌بندی برسند و راه رفته را دوباره تکرار نکنند.
تشکر از مسئولان
وی افزود: خوشبختانه خیلی از بزرگواران به من کمک کردند و از تک تک آنها سپاسگزارم؛ به‌ویژه از دکتر قالیباف، آقای دنیا مالی و رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری. مسأله این است که وقتی محمدرضا قادری بیمار است، شورای شهر تهران، شهردار تهران و دانش‌آموزانش از او پشتیبانی می‌کنند، اما آن کسی که این پشتوانه را ندارد و با بیماری مبارزه می‌کند، خیلی قوی‌تر است و خدا او را بیشتر دوست دارد.
دعای مادر
در حالی که این قهرمان دوچرخه‌سواری اصلی‌ترین قهرمان زندگی خود را مادر می‌داند، «شهربانو قادری» مادر محمدرضا قادری گفت: من مادر هستم و وظیفه دارم در حق فرزندانم مادری کنم، اما هیچ کاری برای پسرم نتوانستم انجام دهم. دشوار است که عذابی در دل داشته باشی و نتوانی آن را بروز بدهی.
او در ادامه توضیح داد: بالاخره بیماری ممکن است برای تک‌تک افراد جامعه وجود داشته باشد و تنها برای فرزند من نیست. وقتی دعا می‌کنم، از خدا می‌خواهم اول همه بیماران را شفا دهد و فرزند من هم در میان آنها سلامتی‌اش را به دست آورد.
شهربانو قادری در مورد همدردی دانش‌آموزان گفت: من از همه بزرگواران متشکرم که به ما لطف دارند، به‌ویژه از محصلان محمدرضا که با این حرکت روحیه پسرم را تقویت کردند. محمد به بچه‌ها خیلی علاقه دارد. امیدوارم همه سلامت و خوشبخت باشند. برچسب ها: همشهری همدان ، محمدرضا قادری ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic