دوشنبه 20 بهمن 1393

«غذاهای خوشمزه» در جشنواره تئاتر فجر

   نوشته شده توسط: حسین زندی    نوع مطلب :روزنامه همشهری ،

«غذاهای خوشمزه» در جشنواره تئاتر فجر

نویسنده: حسین زندی/خبرنگار
 «غذاهای خوشمزه»  در جشنواره تئاتر فجر
«نرگس خاك‌كار» با نمایش «غذاهای خوشمزه» در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر حاضر بود. خاك‌كار از هنرمندان تئاتر استان همدان با یک دهه فعالیت موفق در عرصه بازیگری و كارگردانی است.
1393/11/20
در چندین جشنواره برون‌مرزی شركت كرده و از جشنواره‌های مختلف كشوری موفق به كسب مقام شده است. او در جشنواره بین‌المللی تئاتر كودك و نوجوان همدان جایزه اول بازیگری زن و  جایزه اول كارگردانی و طرح و ایده در بخش خیابانی را نیز از آن خود كرد.
اجرای نمایش او در سی و سومین جشنواره با استقبال تماشاگران همراه بود.نمایش «غذا‌های خوشمزه»‌كاری از گروه نمایش «سپید و سیاه» شهرستان ملایر به نویسندگی و كار‌گردانی «نرگس خاك‌كار» و بازیگری «مسعود روستا»، «محمد امین اسماعیلی» و «نرگس خاك‌كار» 2 اجرا در محوطه تئاتر شهر داشت.سرپرستی گروه و طراحی صحنه این نمایش برعهده «مهدی حبیبی» و موسیقی آن از «احمد اسماعیلی» بود‌. «نرگس خاك‌كار» از حضور خود در سی و یكمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر برای ما گفت.
علت انتخاب موضوع نمایش چه بود؟
این نمایش به مسائل روز مردم ما می‌پردازد. داستان یك خانواده است كه به شهر مسافرت كرده‌اند و با كودك خود این كشمكش و اختلاف را دارند كه به یك رستوران بروند و غذای سنتی بخورند یا اینکه به یك فست‌فود بروند و غذای فست‌فودی بخورند.
 این نمایش سعی دارد به غذاهای فست‌فودی كه امروزه به یك معضل تبدیل شده است، بپردازد. به دلیل مشغله‌كاری و كمبود وقت و زمان خانواده‌ها مصرف این غذا‌ها بیش از پیش شده است. در این نمایش سعی كردیم مخاطبان را با عوارض چنین خوراكی‌هایی آشنا كنیم.
تماشاگران هنگام دیدن این نمایش چه برخوردی داشتند؟
خوشبختانه اجراهایی كه در همدان داشت با استقبال خوبی از طرف مخاطبان همراه بود که  همین انتظار را هم داشتیم و در تهران هم در هر2 اجرایی كه در تئاتر شهر داشتیم تماشاگرها استقبال كردند و راضی بودند.
پیش از جشنواره این كار اجرای عمومی داشت؟
«غذاهای خوشمزه» در شهرستان اجرای عمومی داشت. امیدواریم از طرف دبیر جشنواره و مسئولان تئاتر كشور تدبیری اندیشیده شود تا در تهران هم اجرای عمومی داشته باشیم.
این نمایش را در شهر همدان هم به روی صحنه می‌برید یا تنها در ملایر به اجرا می‌گذارید؟
در طول سال اجراهای عمومی زیادی داریم. همیشه تلاش‌مان بر این بوده است كه چراغ تئاتر استان در ملایر و همدان روشن باشد و همه گروه‌های تئاتری در استان به دنبال این هستند،اما موضوع این است كه برای بهتر شدن وضعیت تئاتر نباید تنها به اجراهای استانی بسنده و اكتفا كرد. این اجراها بهتر است در تمام شهر‌های كشور دیده شوند. به‌ویژه تهران چون مركزی بودن تهران را نمی‌توان نادیده گرفت و اجرا در تهران امتیازی است كه همه اهالی تئاتر دوست دارند از آن بهرمند شوند امیدوارم این شرایط فراهم شود.


برچسب ها: تئاتر همدان ، تئاتر ملایر ، همشهری همدان ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic