یکشنبه 20 اردیبهشت 1394

قاب‌بندی مهر در بهار

   نوشته شده توسط: حسین زندی    نوع مطلب :روزنامه همشهری ،

قاب‌بندی مهر در بهار

نویسنده: حسین زندی همدان- خبرنگار همشهری
قاب‌بندی مهر در بهار
مؤسسه مردم نهاد «دستان گرم مهرورزی» نمایشگاهی با عنوان «چیدمان طبیعت» در نگارخانه نگاه نو شهرداری همدان برگزار كرده است که درآمد حاصل از فروش آثار به نفع امور خیریه خواهد بود.
1394/02/19
 در این نمایشگاه آثاری ازكارهای عكاسی بشیر پوروقار، ناصر شعبانی، نیما دیماری، وحید الوندی‌فر، محمدرضا گودرزی‌سروش، ایمان حامی خواه، حامد مطلق‌حسینی، عبدالرحمن رافتی، فرزاد چگینی، رضا شعبانی و تعدادی از عكاسان جوان همدانی در معرض بازدید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

دستان گرم مهرورزی
صالح جهانگرد معاون مدیرعامل مؤسسه دستان گرم مهرورزی در مورد فعالیت‌های این تشكل غیردولتی گفت: مؤسسه دستان گرم مهرورزی حدود 3 سال است فعالیت خود را آغاز كرده و در 1393 از اداره كل ورزش و جوانان مجوز گرفته است که در این مدت فعالیت‌هایی را در زمینه امور خیریه در همدان انجام داده است؛ از جمله می توان به  جشن‌های نوروز، یلدا، غدیر، رمضان، روز پدر و روز مادر  اشاره کرد. همچنین كارهای نمایشی و جنگ شادی برای كودكان سرطانی و غرفه‌های جشنواره غذا برگزار كردیم که درآمد حاصل از این برنامه‌ها به نفع كودكان بی‌سرپرست و كودكان سرطانی بوده است.
این فعال مدنی ادامه داد: سال گذشته در زورخانه شاه مردان، گلریزان به نفع نیازمندان برگزار كردیم كه استقبال خوبی را شاهد بودیم.

استقبال عكاسان همدانی
«صالح جهانگرد» كه وظیفه گزینش عكس‌ها را نیز برعهده داشته در مورد برگزاری این نمایشگاه گفت: یكی از اعضای مؤسسه به نام مطلق‌حسینی پیشنهاد داد، چون تعدادی از اعضای مؤسسه گرافیك و هنر خوانده‌اند، كمك كردند تا این اتفاق بیفتد وقتی این پیشنهاد را با عكاسان همدانی مطرح كردیم بیشترشان استقبال كردند و هر كدام تعدادی از عكس‌ها را ارائه كردند. در مجموع بیش از 80 عكس انتخاب وچاپ كردیم كه در این نمایشگاه ارائه شده است.
جهانگرد افزود: پیش از این نیز اكسپویی را با آثار نقاشی هنرمندان همدان برگزار كرده بودیم كه تجربه موفقی بود.
او در مورد حمایت نهادهای دولتی گفت: شهرداری تنها نصب بنرها را به‌صورت رایگان انجام داد و به جز این مورد حمایتی از طرف نهادهای دولتی صورت نگرفته است.
«رضا شعبانی» یكی دیگر از عكاسانی كه در این نمایشگاه شركت كرده و مدیریت اجرایی نمایشگاه را برعهده دارد، گفت: 11 نفر از عكاسان همدانی ده‌ها عكس اهدا كردند كه 80 اثر را انتخاب كرده‌ایم.
او افزود: برای این نمایشگاه گروهی عنوان چیدمان طبیعت را  انتخاب كردیم. چون بیشتر كارها با موضوع طبیعت است، چیدمانی كه خدا آفریده و دست نخورده است که  برای عموم مردم نیز به راحتی قابل پذیرش است. جامعه هدف ما كودكان بی‌سرپرست و تعدادی از خانواده‌ها و كودكان تحت پوشش این مؤسسه هستند و درآمد حاصل به نفع این خانواده‌ها و كودكان خواهد بود.
 شعبانی افزود: ما با برگزاری این نمایشگاه خواستیم تغییر رفتاری را در بین عموم مردم ایجاد كنیم و برذائقه مردم تأثیر بگذاریم هدف از برگزاری چنین نمایشگاهی مردمی كردن هنر است. تلاش می‌كنیم كارهای هنری را به افرادی بفروشیم كه تاكنون علاقه‌ای به آثار هنری نداشته‌اند.
در غرب پدیده‌ای به نام هنر مردمی وجود دارد اگرچه پیش از این ما هم این پدیده را داشتیم، اما ازدهه 20 به بعد این هنر فراموش شد. به نظرم باید تلاش كنیم هنر سمت و سوی مردمی پیدا كند. او در مورد اقبال مردم همدان از این نمایشگاه گفت: استقبال خیلی خوب بود که باوركردن آن برای ما سخت است.
 وضعیت هنر در همدان خوب است و امیدوارم هنر را به‌عنوان یك تغذیه فرهنگی بپذیریم، اما برای تداوم چنین حركتی نیازمند یاری تمامی شهروندان هستیم.
http://ostani.hamshahrilinks.org/Ostan/Iran/Hamedan/Contents/%D9%82%D8%A7%D8%A8%E2%80%8C%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D9%85%D9%87%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D9%87%D8%A7%D8%B1?magazineid=


برچسب ها: همشهری همدان ، عکاسی همدان ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات