یکشنبه 8 آذر 1394

سازمان‌های مردم نهادبه کار گرفته می‌شوند

   نوشته شده توسط: حسین زندی    نوع مطلب :روزنامه همشهری ،

سازمان‌های مردم نهادبه کار گرفته می‌شوند

نویسنده: حسین زندی خبرنگار همشهری -همدان
سازمان‌های مردم نهادبه کار گرفته می‌شوند
استاندار همدان گسترش حضور نهادهای مردمی در امور اجرایی استان تاکید کرد...
1394/09/08
استاندار همدان گسترش حضور نهادهای مردمی در امور اجرایی استان تاکید کرد.در آستانه روز جهانی داوطلب برنامه‌ای به همت برخی تشکل‌های غیردولتی در تالار معلم همدان برگزار شد.در این مراسم اعضای 13 تشکل غیردولتی در همدان از جمله بنیاد مهر همدان، کمیته پزشکان در خدمت آموزش، کمیته محیط زیست، گردشگری و توسعه پایدار، انجمن نیکوکاری بانوان مهر، خانه حامیان حق بیمار، گروه کر نغمه‌های الوند، انجمن خودیاری لکنت همدان، انجمن اخلاق در علم و فناوری، گروه تئاتر مانا، مؤسسه دانش گستر سلامت آوید، دبیرخانه گروه کاری تشکل‌های گردشگری حامی توسعه پایدارکشور و انجمن هستی‌سازان الوند حضور داشتند.در ابتدای مراسم محمد ناصر نیکبخت استاندار همدان  با اشاره به فعالیت‌های خانه مهرگان گفت: در زمینه تشکل‌های غیر دولتی کار بزرگی انجام شده و من از این بابت باید از مسئولان این نهاد غیردولتی تشکر کنم. به‌خصوص از کسانی که توانسته‌اند چندین انجمن و تشکل را در یک مجموعه گرد هم آورند و فعالیت کنند.نیکبخت با تاکید بر تقویت تشکل‌های غیردولتی در همدان اضافه کرد: انتظار داریم این مجموعه الگویی برای سایر تشکل‌ها در استان باشد و ما بازهم در این زمینه اتفاق‌هایی را شاهد باشیم. من وقتی متوجه شدم این مجموعه از سال 80 درحال فعالیت است به تاثیرگذاری انجمن‌ها در همدان امیدوار شدم.استاندار همدان با اشاره به رویکرد دولت تدبیر و امید به تشکل‌های غیردولتی افزود: قول می‌دهم تمامی کارهایی را که مردم می‌توانند انجام دهند به سازمان‌های غیر دولتی و خود مردم واگذار کنیم. قبول دارم که در یک دوره‌ای تشکل‌ها را تهدید می‌دانستند، اما در دولت یازدهم تشکل‌ها را به مثابه فرصت می‌دانیم و از توانایی های آن ها باید استفاده کنیم.سپس دکتر « ترابی»  یکی از اعضای بنیاد مهر همدان به تشریح برنامه‌ها و اهداف این بنیاد حمایتی پرداخت و حاضران را با فعالیت‌های آن آشنا کرد.در این مراسم تشکل‌ها نیز گزارشی از فعالیت‌های خود به حاضران ارائه کردند و گروه کر نغمه‌های الوند سرود«  ای ایران»  را اجرا کرد، همچنین در پایان مراسم از نشریه « سمن یار»  ویژه همدان و سایت جدید خانه مهرگان رونمایی شد.
خانه مهرگان از تشکل‌های با سابقه استان همدان است که اصلی‌ترین برنامه آن حمایت از سایر تشکل‌هاست. این نهاد در سال های گذشته از ده‌ها طرح و برنامه که توسط دیگر تشکل‌ها اجرا شده حمایت کرده است و برنامه‌های مختلفی برای حمایت از تشکل‌هایی که کار داوطلبانه انجام می‌دهند، دارد. این تشکل توانسته است بخشی از جامعه پزشکی همدان را به سمت کار داوطلبانه بکشاند و از ظرفیت این قشر برای توسعه استان بهره‌گیرد. روز چهاردهم آذر به‌عنوان روز جهانی داوطلب نامگذاری شده است.
http://ostani.hamshahrilinks.org/Ostan/Iran/Hamedan/Contents/%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D9%86%D8%AF


برچسب ها: همشهری همدان ، بنیاد مهر ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic