یکشنبه 9 خرداد 1395

کشف ده ها قطعه پرنده قاچاق در همدان

   نوشته شده توسط: حسین زندی    نوع مطلب :زیست بوم ،

جمع آوری ده ها قطعه پرنده قاچاق در همدان

حسین زندی

شنبه گذشته تعدادی از نیروهای ستاد فرماندهی یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان همدان با حضور معاون حقوقی حفاطت محیط زیست استان طی دو مرحله عملیات غافلگیرانه در بازار پرنده فروشان بازار مظفریه  تعداد 54 قطعه پرنده قاچاق ضبط کردند.

عزیز قیاسی معاون حقوقی حفاطت محیط زیست استان همدان که درمجموعه عملیات روز شنبه حضور داشت، با اشاره به  وقایع رخ داده گفت: دردو مرحله عملیاتی که صبح و بعد از ظهر روز شنبه 8 خردادماه اجرا شد تعداد 34 قطعه مرغ مینا، 7 قطعه طرقه، 2 قطعه قرقاول و 11قطعه کبک از پرنده فروشان بازار مظفریه همدان ضبط شد.

قیاسی با تشریح  تداوم این­گونه برنامه­ها دراداره مطبوع خود افزود: سازمان محیط زیست و پیرو آن اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان موظف هستند وضعیت پرنده فروشی­ها را طبق اجرای قانون صید و شکار رصد کنند. اداره کل استان همدان نیز مانورهایی را به صورت مداوم در سطح شهر و محل­هایی که پرنده فروشی وجود دارد اجرا می­کند به ویژه در فصولی که گرفت وگیر پرنده­ها و جانوران وحشی توسط صیادان، شکارچیان و افراد خاطی بیشتر مشاهده می­شود این عملیات­ها نیز تداوم بیشتری پیدا می­کند و نسبت به ضبط  وحوش بر اساس ماده 17 قانون صید و شکار قدام می­کند درهمین راستا متخلفین را به مراجع قضایی معرفی می­کند.

معاون حقوقی حفاطت محیط زیست استان همدان گفت: درعملیات امروز نیز که به دنبال مانورهای قبلی اجرا می­شد با همراهی و همکاری نیروهای اجرایی اداره کل  برنامه­ای را درسطح شهر داشتیم که در دو مرحله صبح و عصر کلیه مراکز پرنده فروشی  رصد شد. در این مانورها به پرنده فروشی­ های بازار مظفریه ، مجید آباد، منوچهری و دره مرادبیک مراجعه شد و  افرادی که به نگهداری، خرید، فروش و عرضه جانوران وحشی و پرندگان برخلاف قانون اقدام  می کنند برخورد شد. لازم است بگویم دونفر از متخلفین از افراد سابقه دار دراین حوزه هستند که احتمالا حکم حبس در انتظار آنان است.

 

قیاسی با تاکید برضرورت مشارکت­های اجتماعی دراین زمینه گفت: این جرایم و تخلفات گاهی توسط خود مامورین یگان حفاطت محیط زیست مشهود می­شود بیشتر مواقع توسط مردم و دوستانی که در تشکل­های غیردولتی حوزه محیط زیست فعال هستند به ما اطلاع داده می­ شود ما ازشهروندان خواهش می­کنیم که همچنان این تخلف­ ها را گزارش کنند.


برچسب ها: قاچاق پرنده در همدان ، محیط زیست همدان ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic