چهارشنبه 6 مرداد 1395

جایزه عشق در دست نوجوان همدانی

   نوشته شده توسط: حسین زندی    نوع مطلب :روزنامه همشهری ،

جایزه عشق در دست نوجوان همدانی

نویسنده: حیدر زند خبرنگار همشهری -همدان
جایزه عشق در دست نوجوان همدانی
حسین قاسمی‌هنر، بازیگر نوجوان همدانی، به تازگی جایزه بهترین بازیگر جوان را از «جشنواره عشق» که در شهر لس‌آنجلس آمریکا برگزار شد دریافت کرد...
1395/05/05
حسین قاسمی‌هنر، بازیگر نوجوان همدانی، به تازگی جایزه بهترین بازیگر جوان را از «جشنواره عشق» که در شهر لس‌آنجلس آمریکا برگزار شد دریافت کرد. جشنواره فیلم عشق توسط بنیاد خیریه عشق به کودکان جهان در شهر لس‌آنجلس برگزار می‌شود. از سینمای ایران علاوه بر شیر تو شیر فیلم فصل فراموشی فریبا (عباس رافعی) و فیلم کوتاه « سیم مس» (حسن نجم‌آبادی)  نیز در این رویداد حضور داشتند. حسین قاسمی‌هنر متولد 1379 در همدان است. وی از سال 86 که کودکی 7 ساله‌ بود وارد عرصه تئاتر شد و سال 88 اولین تجربه بازیگری خود در سینما را پشت سر گذاشت. قاسمی‌هنر بارها در جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان حضور داشته است؛ همچنین سال 1390 به عنوان بهترین بازیگر دانش‌آموز کشور در بیست‌وپنجمین جشنواره فیلم کودکان و نوجوان در اصفهان معرفی شد.
وی با سریالی از علی‌شاه حاتمی وارد تلویزیون شد و در سریالی از سعید ابراهیمی‌فر که سال 90 از شبکه 2 تلویزیون پخش شد حضور خود در تلویزیون را تثبیت کرد. قاسمی‌هنر تاکنون در 10 فیلم کوتاه بازی کرده است.
کسب این جایزه برای بازی در فیلم «شیر تو شیر» بهانه‌ای شد تا با این بازیگر نوجوان همدانی گفت‌وگویی داشته باشیم که با هم می‌خوانیم.
  • فیلم شیر تو شیر ماه اخیر در جشنواره‌ای با عنوان عشق در امریکا شرکت کرد و شما برنده جایزه بهترین بازیگر جوان شدید. در این باره توضیح می‌دهید؟
اولین دوره جشنواره فیلم از 22 تا 30 تیر در لس‌آنجلس امریکا برگزار شد و فیلم شیرتو شیر هم یکی از آثاری است که در این جشنواره حضور داشت. هدایت هاشمی نامزد بهترین بازیگر مرد، لیلا اوتادی نقش مکمل زن و من هم نامزد بهترین بازیگر جوان بودم که خوشبختانه این جایزه نصیب من شد. در جشنواره عشق، ابراهیم فروزش به عنوان بهترین فیلمنامه‌نویس و بهترین کارگردان جایزه برد و لیلا اوتادی هم جایزه بازیگر نقش مکمل زن را نصیب خود کرد و در واقع 3 جایزه از این جشنواره گرفت.
  • جشنواره عشق اولین جشنواره‌ای است که فیلم شیرتوشیر شرکت کرده است؟
این فیلم پیش از این در جشنواره‌های متعدد از جمله جشنواره غذای هلند و اسپانیا شرکت داشته و 19 تا 26 آذرماه امسال به یونان خواهد رفت تا در یک جشنواره دیگر شرکت کند.
  • این جایزه چقدر روی زندگی شما تأثیر داشته است؟
من در فیلم شیر تو شیر نقش پسری روستایی را دارم که ابتدا وضعیت درسی خوبی ندارد اما تلنگری می‌خورد و وضعیت بهتر می‌شود. تأثیری که گرفتم این است که از لحاظ درسی بهتر عمل کنم و این جایزه به من امید بیشتری خواهد داد که مدارج علمی را نیز با دلگرمی بیشتر دنبال کنم.
  • موضوع داستان فیلم شیر تو شیر چیست؟
من در این فیلم نقش شخصیتی به نام امیرعلی را بازی می‌کنم که آقای هدایت هاشمی نقش پدر من را دارد. داستان از این قرار است که مادر امیرعلی هنگام زایمان فوت می‌کند و امیرعلی شیر حیوان نمی‌خورد. آقای هدایت هاشمی مجبور می‌شود از مادر کودکان هم‌سن و سال او شیر بخرد که گاهی به چند برابر قیمت می‌فروشند. در این فیلم من نوجوانی امیرعلی را بازی می‌کنم. وقتی امیرعلی درس نمی‌خواند همه مادرانی که امیرعلی شیر آنان را خورده به همدیگر اتهام می‌زنند که تقصیر شیر شماست اما وقتی بر اساس اتفاقی شخصیت امیرعلی متحول می‌شود و آدم موفقی می‌شود همه آن‌ها می‌گویند این پسر من است و به خاطر شیر من موفق شده است.
  • با ابراهیم فروزش چگونه آشنا شدید؟
پیش‌تر سابقه همکاری با آقای فروزش را داشتم تا اینکه سال 1390 از من دعوت کردند در فیلم جدیدشان بازی کنم. یک جلسه صحبت و توافق کردیم من همکاری داشته باشم.
  • اولین‌بار چگونه وارد تئاتر شدید؟
سال 1388 فراخوانی برای بازی در فیلم پرواز مرغابی‌ها پخش شده بود که من مراجعه کردم. چندین مرحله تست گرفته شد و پذیرفته شدم که در این کار حضور داشته باشم. بازیگردان این سریال کیهان ملکی بود که به من بسیار کمک کرد. من بازیگر نقش اصلی بودم و آن سال نامزد بهترین بازیگر کودک در جشنواره فجر شدم.
  • برنامه بعدی شما در حوزه بازیگری چیست؟
در سریال بعدی ابراهیم فروزش به نام زیر نور شمع بازی خواهم کرد که موضوع آن طنز اجتماعی است. این سریال در حال پیش تولید است که احتمالا در همدان ساخته خواهد شد و از شبکه دوم پخش خواهد شد.


برچسب ها: همشهری همدان ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic