چهارشنبه 31 شهریور 1395

همدان زن و طبیعت در چارچوب گرافیک

   نوشته شده توسط: حسین زندی    نوع مطلب :روزنامه همشهری ،

زن و طبیعت در چارچوب گرافیک

نویسنده: حسین زندی ‌ همدان- خبرنگار همشهری
زن و طبیعت در چارچوب گرافیک
زن و طبیعت نمایشگاه گروهی آثارتصویر سازی هنرجویان خسرو انصاری است که از روز شنبه 27 شهریور ماه در گالری فرهنگسرای آوینی مورد بازدید عموم قرار گرفته و تا یک مهرماه ادامه خواهد داشت...
1395/06/31
زن و طبیعت نمایشگاه گروهی آثار تصویر سازی هنرجویان خسرو انصاری است که از روز شنبه 27 شهریور ماه در گالری فرهنگسرای آوینی مورد بازدید عموم قرار گرفته و تا یک مهرماه ادامه خواهد داشت.
در این نمایشگاه آثار 17نفر از طراحان تصویرسازی جوان از جمله هدی افشار، زهرا برهانی، آرزو پاشا، نادیا جاودانی یکتا، زهرا جهانی، عادله حسینی، مهسا حسینیان، فائزه خزایی، گلناز خطیب، رویا شیدا، مریم صاحب دیوانی، پریسا صادقی، مهسا صدیق، پریسا ضرابی، فاطمه فرحزاد، سمیه مستوفی و شادی مددی به نمایش عمومی درآمده است.
خسرو انصاری متولد ۱۳۵۹ در همدان است. او از دوران هنرستان شروع به فعالیت هنری در زمینه گرافیک کرده و پس از اخذ لیسانس گرافیک، فوق لیسانس تصویرسازی و فوق لیسانس گرافیک از میلان ایتالیا در دانشگاه هنر و معماری تهران شرق به تدریس مشغول است. انصاری همچنین مدرس تصویرسازی و مجسمه‌سازی است و تاکنون برگزاری بیش از ۵ نمایشگاه درخارج از کشور و برگزاری چندین نمایشگاه انفرادی تصویرسازی و مجسمه سازی و همچنین بیش از ۲۰ نمایشگاه گروهی داخلی را در کارنامه خود دارد. او همچنین تجربه‌هایی در برگزاری ورکشاپ‌های تصویرسازی برای کودکان و بزرگسالان و فعالیت‌هایی در طراحی صحنه تئاتر دارد.

ایده نمایشگاه
خسرو انصاری با اشاره به شکل‌گیری ایده نمایشگاه زن و طبیعت می‌گوید: بیش از ۱۲سال تحقیق و کار در مورد پروژه درخت مقدس و درخت زندگی در ایران و جهان انجام داده ام به این علت که درخت، نماد زیبایی، نماد زندگی و زن است. ارتباط بین این 2 عنصر ایده شکل گیری این پروژه را به وجود آورد.
این هنرمند همدانی همچنین با اشاره به دلیل گروهی بودن نمایشگاه و این‌که هنرمندان شرکت‌کننده نمایشگاه در چه سطحی هستند می‌گوید: یکی از شیوه‌های من در آموزش این است که در پایان کلاس‌های تصویرسازی با هنرجویان، همیشه دنبال یک اتفاق خوب برای هنرجویانم هستم. با توجه به این‌که هنرجویان من از شهرهای مختلف هستند فکر کردم که یک مجموعه ای شکل بگیرد و در شهرهای مختلف به صورت تور نمایشگاه برگزار کنیم.
وی می‌افزاید: در مجموع حدود ۱۵ شهر در این نمایشگاه حضور دارند. نمایشگاه از تهران شروع شده و دومین شهری که این نمایشگاه برگزار شده همدان است و به امید خدا در فاصله زمانی کوتاه در 15 شهر ادامه خواهد یافت.

استقبال گسترده
انصاری در مورد نمایشگاه تهران و استقبال عمومی از این رویداد می‌گوید: پیش از همدان، این نمایشگاه در تهران برگزار شد چون هنر جویان من بیشتر از دانشجویان رشته هنر هستند. این نمایشگاه از ۸ تا ۱۸ شهریور در تهران برگزار و با استقبال خوبی از سوی استادان، دانشجویان و افراد عام روبه‌رو شد. مکان برگزاری فرهنگسرای سرو در خیابان ولیعصر بود که همکاری زیادی با گروه ما داشتند.
وی توضیح می‌دهد: در مورد تفاوت نمایشگاه همدان و تهران بهتر است صحبتی نکنم اما تشکر می‌کنم از ریاست ارشاد شهرستان که حداقل حمایت را با گروه ما داشتند.
این تصویر ساز همدانی ادامه می‌دهد: علاوه بر موضوع نمایشگاه که زن و طبیعت است با همکاری همین هنرجوها کارگاه آموزشی ۵ روزه ای برگزار کردیم و از اواسط مرداد ماه مقدمات حضور در نمایشگاه تصویرسازی کشور ایتالیا فراهم شد اما متاسفانه هیچ هنرمندی از همدان در گروه ما نیست.

سکوت هنرمند
این مدرس دانشگاه با اشاره به وضعیت هنر به ویژه گرافیک در همدان می‌گوید: من در مورد وضعیت هنر در ایران فقط سکوت می‌کنم. امیدوارم بتوانیم با همکاری ارگان‌ها و استادان هنر اتفاقات خوبی را به وجود بیاوریم. در همدان نیز هنرمندان خوبی داریم که نیاز به حمایت دارند. عرصه هنر بدون هنرمند معنا ندارد، امیدوارم دوستان و همشهریان همدانی از این نمایشگاه استقبال کنند، رضایت داشته باشند و پس از این نمایشگاه‌های بیشتری در استان ببینیم.
http://ostani.hamshahrilinks.org/Ostan/Iran/Hamedan/Contents/%D8%B2%D9%86-%D9%88-%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%DA%86%D8%A7%D8%B1%DA%86%D9%88%D8%A8-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9?magazineid=


برچسب ها: هنرمندان همدان ، همشهری همدان ، گرافیک همدان ، تصویر سازی همدان ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات