زن و طبیعت نمایشگاه گروهی آثار تصویرسازی هنرجویان خسرو انصاری هنرمند همدانی است که اولین بار در تهران برگزار شد و سپس در روزهای واپسین شهریورماه در گالری فرهنگسرای آوینی همدان مورد بازدید عموم قرار گرفت مهرماه به قزوین رفت و به‌زودی در چند شهر دیگر کشور در معرض بازدید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.
کد خبر:۳۲۳۶۳۶
تاریخ انتشار:۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۷15 August 1395
در این نمایشگاه آثار17نفر از تصویرسازان جوان از جمله: هدا افشار، زهرا برهانی، آرزو پاشا، نادیا جاودانی یکتا، زهرا جهانی، عادله حسینی، مهسا حسینیان، فایزه خزایی، گلناز خطیب، رویا شیدا، مریم صاحب-دیوانی، پریسا صادقی، مهسا صدیق، پریسا ضرابی، فاطمه فرحزاد، سمیه مستوفی و شادی مددی به نمایش عمومی درآمده است.

به گزارش تابناک همدان ؛ خسرو انصاری متولد ۱۳۵۹ درهمدان  است او از دوران هنرستان شروع فعالیت هنری در زمینه گرافیک کرده و پس از اخذ لیسانس گرافیک، فوق لیسانس تصویرسازی و گرافیک از آكادمى هنرهاى زیباى میلان دریافت کرد. 

انصاری در دانشگاه آزاد هنر و معماری تهران شرق به تدریس مشغول است. وی همچنین مدرس تصویرسازی و مجسمه سازی بوده و تاکنون برگزاری بیش از ۵ نمایشگاه درخارج از کشور و برگزاری چندین نمایشگاه انفرادی تصویرسازی و مجسمه برگزاری همچنین بیش از ۲۰ نمایشگاه گروهی داخلی را در کارنامه  خود دارد. او همچنین تجربه هایی در برگزاری ورکشاپ های تصویرسازی برای کودکان و بزرگسالان  وفعالیت هایی در طراحی صحنه تئاتر دارد.

خسرو انصاری با اشاره به شکل گیری ایده نمایشگاه زن و طبیعت می  گوید: بیش از ۱۲سال تحقیق وکار درمورد پروژه درخت مقدس و درخت زندگی در ایران و جهان انجام داده ام به این علت که درخت، نماد زیبایی، نماد زندگی و زن است  ارتباط بین این دو عنصر ایده شکل گیری این پروژه را به وجود آورد.

 هدف این نمایشگاه نشان دادن جایگاه والاى زنان در جامعه و نقش پر رنگ آنها در زندگى است با این رویكرد كه طبیعت  خود بسان مادرى مهربان است كه مهر خود را بر ما ارزانى مى دارد وجا دارد این روزها نگاهى دوباره به آن داشته باشیم و مهربانانه تر با آن برخورد كنیم.
 اینكه تمامى هنر جویان هریك عضوى از جامعه زنان هستند نگاهى متفاوت از دنیایشان دارند و بسیار عمیق و ریز بینانه به جهان خود مى نگرند.

او ادامه می دهد: این نمایشگاه در شهرهاى تهران، همدان و قزوین برگزار شده است و قصد داریم آن را در شهرهاى تبریز، انزلى، خرمشهر، دامغان، لرستان و كرج برگزار كنیم و در صدد این هستیم  در تمامى استان هاى كشور این نمایشگاه را برپا كنیم.

این هنرمند همدانی همچنین با  اشاره به دلیل گروهی بودن نمایشگاه و این که هنرمندان شرکت کننده نمایشگاه در چه سطحی هستند می گوید: یکی از شیوه های من درآموزش این است که درپایان کلاس های تصویرسازی با هنرجویان، همیشه دنبال یک اتفاق خوب برای هنرجویانم هستم و با توجه به این که هنرجویان من از شهرهای مختلفی هستند فکر کردم که یک مجموعه ای شکل بگیرد و در شهرهای مختلف به صورت تور نمایشگاه برگزار کنیم در مجموع حدود ۱۵شهر دراین نمایشگاه  حضور دارند نمایشگاه از تهران شروع شده، دومین شهری که این نمایشگاه برگزار شد همدان بود و به امید خدا در فاصله زمانی کوتاه در 15 شهر یاد شده ادامه خواهد یافت.

او  می افزاید: من شخصا تجربه نمایشگاه هاى زیادى چه گروهى و چه انفرادى را داشته ام وتجربه اى كه در نمایشگاه هاى گروهى كسب كردم چه از طرف بچه هاى تیم چه از طرف مخاطب بسیار متفاوت از نمایشگاه انفرادى است چون هنر زاییده ذهن هنرمند است و هر اثر خود معرف یك دنیاست و به این صورت در نمایشگاه هاى گروهى تك تك این دنیاها در كنار هم تبدیل به یك پیكره مى شوند و با تمام تفاوت ها یك هسته مركزى ایجاد مى كنند كه هر كس به زبان دل خود راوى است.

این هنرمند همدانی در ادامه می گوید: تصویر سازى یك هنر بصرى است و دیدن نقش زیادى در خلق تصویربه هنرمند مى دهد، با دیدن است كه مخاطبى كه به دنبال بزرگ كردن جهان خویش است به دنبال چگونه انجام دادن آن ترغیب مى شود و بى شك بدون داشتن علم و عشق در هیچ كارى دراین دنیا به سر منزل مقصود نخواهد رسید من خیلى دوست داشتم تجربه اى را كه در خارج كشور كسب كردم را با مردم سرزمین خودم به اشتراك بگذارم و تكنیك هایی كه در این سال ها آموزش دیده ام و كارهاى   مختلفى را انجام داده ام را در راستاى رشد این هنر به هم میهنانم عرضه كنم.

جلوه‌ی هنر همدانی با نمایشگاه  زن و طبیعت / خسرو انصاری: قصد دارم با نمایشگاه  زن و طبیعت ایران‌گردی کنم

انصاری در مورد نمایشگاه تهران و استقبال عمومی از این رویداد  می گوید: پیش ازاین نمایشگاه در تهران برگزار شد چون هنرجوهای من بیشتر از دانشجویان رشته هنر هستند این نمایشگاه از ۸ تا ۱۸ شهریور در تهران برگزار شد و با استقبال خوبی از سوی استادان، دانشجویان و افراد عام برخوردار شد مکان برگزاری فرهنگسرای سرو در خیابان ولیعصر که همکاری خیلی زیادی با گروه ما داشتند. در مورد تفاوت نمایشگاه همدان و تهران بهتر است صحبتی نکنم اما تشکر می کنم از ریاست ارشادشهرستان که حداقل حمایت را با گروه ما داشتند.

این طراح  و تصویرسازهمدانی  ادامه می دهد: علاوه بر موضوع نمایشگاه که زن و طبیعت است با همکاری همین هنرجوها ورکشاپ ۵ روزه ای برگزارکردیم  و از اواسط مرداد ماه مقدمات حضور در نمایشگاه تصویرسازی کشور ایتالیا  فراهم شد اما متاسفانه هیچ هنرمندی از همدان در گروه ما نیست.

این مدرس دانشگاه  با اشاره به وضعیت هنر به ویژه  تصویرسازی و گرافیک در همدان می گوید: من درمورد وضعیت هنر در ایران فقط سکوت می کنم امیدوارم که بتوانیم با همکاری ارگان ها و استادان هنر اتفاقات خوبی را به وجود بیاوریم. 

درهمدان نیز هنرمندان خوبی داریم  که   نیاز به حمایت دارند عرصه هنر بدون هنرمند معنا ندارد، امیدوارم  دوستان و همشهریان همدانی از این نمایشگاه استقبال کنند، رضایت داشته باشند و پس از این نمایشگاه های بیشتری در استان ببینیم.

ظرفیت هاى زیادى مغفول مانده و امید است با فرهنگ سازى و به اشتراك گذاشتن ایده ها و كارهاى مختلف این رشته را بیشتر از پیش به در جامعه هنرى گسترش دهیم.
او در پایان می گوید: من به زودی یک نمایشگاه تصویرسازی هم از کارهای هنرجویانم در ایتالیا برگزار می کنم.
http://www.tabnakhamadan.ir/fa/news/323636/%D8%AC%D9%84%D9%88%D9%87%E2%80%8C%DB%8C-%D9%87%D9%86%D8%B1-%D9%87%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B2%D9%86-%D9%88-%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%D8%AA-%D8%AE%D8%B3%D8%B1%D9%88-%D8%A7%D9%86%D8%B5%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%82%D8%B5%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B2%D9%86-%D9%88-%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%DA%AF%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D9%85


برچسب ها: تابناک ، هنرمندان همدانی ، تصویر سازی در همدان ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic