سه شنبه 2 آذر 1395

نمایش آثار عکاس همدانی در عراق

   نوشته شده توسط: حسین زندی    نوع مطلب :روزنامه همشهری ،هنر ،

نمایش آثار عکاس همدانی در عراق

نویسنده: حسین زندی خبرنگار همشهری -همدان
نمایش آثار عکاس همدانی در عراق
آثار محمدهادی یونسی وقار عکاس همدانی این روزها در 3 شهر اقلیم کردستان عراق به نمایش درآمده است...
1395/09/02
 آثار محمدهادی یونسی وقار عکاس همدانی این روزها در 3 شهر اقلیم کردستان عراق به نمایش درآمده است. این نمایشگاه با عنوان «ایران در قاب تصویر» با همکاری اداره‌كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان در شهرهای اربیل، دیانا (سوران) و شهر رواندوز برگزار می‌شود.
محمدهادی یونسی‌وقار متولد ١٣٧١ درهمدان است. او فارغ‌التحصیل رشته معماری است و بیشتر عکس‌های او نیز از جاذبه‌های معماری ایران است. آخرین نمایشگاه آثار او یک نمایشگاه گروهی بود که مهرماه گذشته در آرامگاه بوعلی همدان برگزار شد.

عکاسی از زیبایی‌های معماری
یونسی وقار در پاسخ به این پرسش که چگونه به عکاسی علاقه‌مند شده می‌گوید: از كودكی در فضای فرهنگی بزرگ شدم. پدرم به عکاسی علاقه داشت و در ایام آزادسازی آزادگان، فیلم مستند تهیه می‌کرد. اینگونه بود که از كودكی با این فضا آشنا شدم و از ١٧ سالگی به طور جدی آموزش‌ها را آغاز كردم.
این عکاس همدانی ادامه می‌دهد: در عكاسی به دنبال ثبت لحظه‌هایی هستم كه به راحتی از كنارش عبور می‌كنیم. در این شاخه از هنر به دنبال معرفی هرچه بیشتر كشورم هستم و بیشتر از طبیعت و زیبایی‌های معماری عكاسی می‌كنم.
وی با اشاره به سبک و شیوه‌ای که عکاسی می‌کند می‌گوید: سبك كاری من بیشتر معماری و لنداسکیپ است و بناهای یادمانی، جاذبه‌های معماری و زیبایی‌های سرزمینم را ثبت می‌کنم.

فراتر از مرزها
یونسی‌وقار با اشاره به نمایشگاهی که در اقلیم کردستان عراق برگزار کرده می‌گوید: خوشبختانه در شهر اربیل استقبال خوبی از نمایشگاه داشتیم امیدوارم در دیگر شهرها هم همین استقبال را شاهد باشیم.
وی اضافه می‌کند: مهرماه سال‌ جاری یک نمایشگاه گروهی با محمد و رضا خداویسی به مناسبت هفته جهانی جهانگردی در همدان برگزار کردیم. این نمایشگاه با عنوان «گردشگری برای همه» به مدت ١٤ روز در آرامگاه بوعلی سینا برگزار شد. در واقع برنامه‌ریزی نمایشگاه عراق نیز از آنجا آغاز شد. نمایشگاه عكس «ایران در قاب تصویر» با حمایت رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در كردستان عراق و اداره‌كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان در چند بخش برنامه‌ریزی شد.
این هنرمند ادامه می‌دهد: تصاویر تهیه شده برای این نمایشگاه از ١١ استان ایران است كه ٤٠ تصویر برای ارائه انتخاب كرده و از بین آن ها ١٠ تصویر را به همدان اختصاص داده‌ام. برای این نمایشگاه بسته‌هایی دربرگیرنده بروشورهای معرفی ایران و همدان به زبان انگلیسی و عربی همچنین كارت پستال‌هایی از عکس‌های خودم را ارائه كرده‌ام.

ادامه نمایشگاه
معصومه مومنی دبیر اجرایی نمایشگاه «ایران در قاب تصویر» می‌گوید: هدف از برگزاری این نمایشگاه‌ها معرفی و تبلیغ جاذبه‌های ایران در راستای رونق صنعت گردشگری است. نمایشگاه 25 آبان در شهراربیل کردستان عراق واقع در پارك شاندر آغاز شد و به مدت 4 روز در این مكان برپا بود.
وی می‌افزاید: در ادامه در روز دوشنبه و سه‌شنبه اول و دوم آذرماه در شهر دیانا (سوران) میزبان تصاویر ایران بودیم و بعد از آن در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه شهر رواندوز این میزبانی را عهده‌دار است. قرار است بعد از این در شهر سلیمانیه نیز نمایشگاه ایران در قاب تصویر چند روزی به معرفی جاذبه‌های کشور بپردازد.
مومنی به اهمیت برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی اشاره و اضافه می‌کند : یكی از ابزار های تبلیغ صنعت سبز و امیدبخش گردشگری برگزاری همین نمایشگاه‌ها است كه هنر، عشق و زیبایی شناسی معماری ایران را دربردارد.
دبیر اجرایی نمایشگاه «ایران در قاب تصویر» می‌گوید: امید است این نمایشگاه فرصت مناسبی باشد برای تبلیغ نقاط مختلف ایران به خصوص همدان که در مسیر سفر به کشور عراق قرار دارد. امیدواریم با این داد و ستدهای فرهنگی هنری، مردم عراق، همدان را در فهرست مقاصد گردشگری و سفر خود برگزینند.
http://ostani.hamshahrilinks.org/Ostan/Iran/Hamedan/Contents/%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%AB%D8%A7%D8%B1-%D8%B9%DA%A9%D8%A7%D8%B3-%D9%87%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82?magazineid=


برچسب ها: همشهری همدان ، عکاسی همدان ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات