دوشنبه 23 اسفند 1395

رونمایی از «نگاه نرگسان» در همدان

   نوشته شده توسط: حسین زندی    نوع مطلب :گفتگو ،

رونمایی از «نگاه نرگسان» در همدان

نویسنده: فاطمه كاظمی
رونمایی از «نگاه نرگسان» در همدان
کتاب «نگاه نرگسان»، اولین کتاب فیلمنامه در همدان نوشته علی‌اکبر تمسکی در شهر کتاب با حضور جمعی از فرهنگ‌دوستان همدانی رونمایی شد....
1395/12/21
کتاب «نگاه نرگسان»، اولین کتاب فیلمنامه در همدان نوشته علی‌اکبر تمسکی در شهر کتاب با حضور جمعی از فرهنگ‌دوستان همدانی رونمایی شد.
به گزارش همشهری، امیرشهاب رضویان کارگردان همدانی در این مراسم گفت: بخشی از کتاب «نگاه نرگسان» را خوانده‌ام و خوشحالم که این کتاب در یک قالب استاندارد به چاپ رسیده است.
وی افزود: در همدان افرادی بوده‌اند که خاطرات زیادی داشتند و راویان تاریخ این شهر محسوب می‌شدند اما نوشته‌ای از آنها باقی نمانده است. افرادی هم بوده‌اند که این تاریخ را نوشته‌اند اما چیزی که تبدیل به فرهنگ مکتوب این شهر شود، نوشته نشده است.
رضویان ادامه داد: کاری که علی‌اکبر تمسکی کرده ثبت تجربه‌های خاص از همدان است، چون این افراد تاریخ گویای شهر هستند و باید بنویسند و حتی ضبط کنند. اما عده‌ای هم هستند که تاریخ این شهر را به غلط نگاشته و حتی گزینشی کار کرده‌اند. خاطراتی در این شهر وجود دارد که روی کاغذ نیایند و ضبط نشوند، امکان نابودشدن آنها وجود دارد.
این کارگردان همدانی اضافه کرد: امروز به واسطه فناوری‌های نوین حتی لازم نیست این نوشته‌ها چاپ شوند بلکه می‌توان در فضای مجازی نیز آنها را منتشر کرد و باید گفت در این زمینه می‌توان کارهای خوبی انجام داد.کتاب «نگاه نرگسان» برای کسانی که قصد نوشتن فیلمنامه دارند الگوی خوبی است.

 زندگی‌کردن
مجید برزگر مهمان ویژه این مراسم نیز گفت: قصد نقد کتاب را ندارم چون منش و رویه زندگی نویسنده آن را می‌شناسم. فکر می‌کنم چیزی که تمسکی بیش از هر چیزی بلد است، زندگی کردن است. امیدوارم وی تک‌نگاری‌ها و خاطره‌نگاری‌های خود را ادامه دهد چون موارد خیلی خوبی می‌توان در آنها پیدا کرد.
حسین زندی از نویسندگان و روزنامه‌نگاران همدان نیز در این مراسم گفت: انتشار کتاب در ایران اتفاق خوبی است، حالا اگر کتابی منتشر شود که مورد اقبال همشهریان نویسنده قرار بگیرد، اتفاق بسیار بهتری است. اهل نوشتن می‌دانند نوشتن چقدر سخت است و وقتی نویسنده تصمیم بگیرد خودش کتاب‌هایش را منتشر کند، این سختی بیشتر می‌شود. در گذشته انتشاراتی‌هایی بودند که انتشار کتاب حرفه‌ای عمل می‌کردند اما در حال حاضر انتشاراتی‌ها با موضوع چاپ کتاب خیلی حرفه‌ای برخورد نمی‌کنند.
وی ادامه داد: خالق «نگاه نرگسان» حساس است و این حساسیت به دلیل تعهد او به مخاطب است. به نظر من این کتاب می‌تواند احترامی را که تمسکی برای مخاطب قائل است به خواننده منتقل کند.

 کتابخانه در ورکانه
کتابخانه روستای هدف گردشگری ورکانه که به همت جمعی از اعضای تشکل‌های غیردولتی در این روستا راه‌اندازی شده بود، روز پنجشنبه با حضور امیرشهاب رضویان و مجید برزگر افتتاح شد.
به‌گزارش همشهری، رضویان به کودکان روستای ورکانه قول داد تعدادی از عروسک‌هایی را که خودش ساخته به این کتابخانه هدیه کند و چند نسخه از فیلم‌هایش را به کتابخانه اهدا کرد. عباس عرب‌زاده عکاس شناخته‌شده همدانی نیز قفسه‌های کتابخانه را اهدا کرد  و قول داد یک تابلو از عکس‌های خودش را که 10 میلیون تومان قیمت دارد به این کتابخانه هدیه کند. این کتابخانه نام پروفسور توفیق موسیوند سازنده اولین قلب مصنوعی جهان که زاده روستای ورکانه است به خود گرفته است. همزمان با افتتاح این کتابخانه عزت الله الوندی نویسنده کتاب کودکان اولین باشگاه کتابخوانی همدان را در روستای ورکانه راه‌اندازی کرد.


برچسب ها: نگاه نرگسان ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic